Prvi dio BH tima koji je otputovao na YOG 2020 u Lozanu je danas završio svoja takmičenja.

Naši alpinci su nastupali u dvije discipine i to u slalomu i veleslalomu. Nažalost, naša najbolja skijašica, u svojoj kategoriji, Esma Alić nije uspjela završiti obje trke, dok je Alen Bičakičić osvojio 46. mjesto (2:29,15) u veleslalomu, a nažalost ni on nije završio drugu trku slaloma.

Biatlonci su nastupili također u dvije discipline, individual 12,5km i sprint 7,5 km. U disciplini individual 12,5km najbolji rezultat je ostvario Aleksa Vuković osvojivši 26. mjesto, Uroš Lalović zauzeo je 90. mjesto, a Davor Škipina 95.mjesto. U današnjim trkama u disciplini sprint 7,5km Uroš Lalović je zauzeo 79. mjesto, Davor Škipina 86. mjesto, a Aleksa Vuković nažalost nije završio trku.